Kurucu Başkan

1978 yılında Almanya’da doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini memleketi Samsun’un Bafra ilçesinde tamamladı. 1995-2000 yılları arasında Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Uçak Mühendisliği bölümünde tamamladı. Mezuniyetinin ardından 2001 yılında Makine Fakültesi Otomotiv bölümünde Lisansüstü eğitimine başladı. Üniversite eğitimi sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği’nin bir üyesi olarak dernek faaliyetlerinde yer alarak aktif bir rol oynamaya başlamıştır.

İş hayatına Otomotiv sektöründe deneyimli Japon firması ile başlamış ve buradan edindiği tecrübeler ile kariyerine yönelik temel hedeflerini oluşturmuştur. Daha sonra bir İtalyan firması olan Baretta’nın Türkiye yapılanmasında ve değişiminde öncül bir rol oynayarak yabancı kültürlerle tanıştı ve küresel bir bakış açısı edindi.

Bunu takip eden yıllarda, kriz süreci yaşayan Uzel’de yürüttüğü yöneticilik faaliyetleri ile tecrübelerini zenginleştirmiştir. Hindistan ve Rusya gibi ülkelerde otomotiv alanında danışmanlık hizmetleri vermiş bunun yanı sıra İspanyolların Türkiye’de firma satın alarak üretim faaliyetlerine geçmelerinde etkin bir rol üstlenmiştir. Bununla birlikte, kriz yönetimi ve çeşitli alanlarda (yönetim, mali ve finansal) danışmanlık hizmetleri vererek kariyerine devam etmiştir. Edindiği tecrübeler sayesinde geliştirdiği yetenekler ile bir çok firmanın, özellikle kriz süreçlerinde kritik roller oynamış ve kriz süreçlerini başarıyla atlatmalarını sağlamıştır.

2012 yılına gelindiğinde ise stratejik ortakları ile birlikte, Vialpha Mühendislik Dış Ticaret Ltd. Şti’yi kurarak danışmanlık hizmetlerini profesyonel bir çatı altında toplayarak ticarete atılmıştır.Gebze Teknolojileri Firması ve Pak Şirketler Grubu’nda yatırım projeleri faaliyetlerini yürüterek, farklı sektörlerde (inşaat sanayi, gıda sanayi, enerji vb.) müşteri analizi ve iş geliştirme projelerine destek vererek, kurumsal yeniden yapılanma alanında yerel katma değer ve üst yönetime hizmet danışmanlığı yaparak kariyerine üst düzey yönetici olarak devam etmiştir.

İş yaşantısıyla birlikte memleketi Bafra'yı İstanbul'da unutmamış ve Kadıköy Bafralılar Derneğinin bir üyesi olmuş, yönetim kuruluna seçilmiştir. 2014 yılında Samsun Dernekler Federasyonu’nun (SAMDEF) yönetim kurulu üyesi olarak federasyon faaliyetlerinde görev almaya başladı. Havacılık sektöründe çalışmamasına rağmen meslektaşlarını hiçbir zaman unutmamış ve uçak mühendislerinin tüm etkinliklerinde de aktif olarak yer almaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan Acar, kendi deneyim ve tecrübelerini genç nesiller ile paylaşmak amacı ile başarılı üniversite öğrencilerine part-time iş olanakları sunarak gelecek hedeflerini belirleme yolunda onlara ışık tutmaktadır.

YUKARI